ENGELLİLERİ KONUK ETTİLER
TARSUSLULAR DERNEĞİ(TADER) ANKARA’DA TARSUSLU ENGELLİLERİ KONUK ETTİ.

 

TARSUS KENT KONSEYİ ENGELLİLER KOMİSYONU VE  ANKARA  TARSUSLULAR DERNEĞİ İŞBİRLİĞİ İLE ENGELLİLER HAFTASI NEDENİYLE DÜZENLENEN ANKARA GEZİSİ 2 GÜN SÜRDÜ. 15-16 MAYIS TARİHLERİ ARASINDAKİ GEZİYE KATILANLAR  GÖLBAŞI KENT KONSEYİ BAŞKANI VE GÖLBAŞI BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI MURAT BÖLÜK TARAFINDAN  KARŞILANARAK KAHVALTI İLE AĞIRLANDI.

TARSUS KENT KONSEYİ PROJE KOORDİNATÖRÜ LEYLA ÇAKMAK,TARSUS KENT KONSEYİ ENGELLİLER KOMİSYONU BAŞKANI DURSUN ASLAN,TARSUS KENT KONSEYİ  GENÇLİK MECLİSİ ENGELLİLER KOMİSYONU BAŞKANI ÜMİT AKKAN,KENT KONSEYİ ÜYESİ TÜRKİYE SAKATLAR DERNEĞİ TARSUS ŞUBE BAŞKANI ALİ ÇELİK,TALASEMİ DERNEĞİ BAŞKANI SEFA TÜRKEL KATILAN DERNEKLERİN ÜYELERİ, İLE TARSUS ENGELLİLER SANAT GÖNÜLLÜSÜ BAHRİ ŞENBAŞ ‘ATARSUS’TAN ANKARA’YA  GELEN ENGELLİLERİ KONUK EDEN , TARSUSLULAR DERNEĞİ  (TADER) GENEL BAŞKANI SEMİH ÖZSU ,TADER GENEL SEKRETERİ ALİ FUAT ULAY,GENEL BAŞKAN YARDIMCISI BELGİN ÜRETMEK,GENEL MALİ SEKRETER İBRAHİM DOĞANAY İLE  TADER ÜYESİ MUSTAFA ÇÖMEZ  GEZİ SONUNA KADAR EŞLİK ETTİ.

DAHA SONRA TARSUSLU OLAN ANKARA VALİ YARDIMCISI MEHMET SEYMAN’I ZİYARET ETTİLER. SEYMAN ‘’SİZLER VE TARSUSLULAR İÇİN YAPABİLECEĞİM  HER KONUDA YARDIMCI OLAMAYA HAZIRIM.TADER’ E SİZLERİ BİZLERLE BULUŞTURDUĞU İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM ‘’DEDİ.

GEZİ PROĞRAMINA GÖRE DAHA SONRA TBMM’NE GİDİLEREK BURADA,TBMM GENEL KURUL SALONU’NU GEZEN TARSUSLU ENGELLİLER,   ÖĞLEN YEMEĞİNDE DE  CHP MERSİN MİLLETVEKİLİ VAHAP SEÇER’İN EV SAHİPLİĞİNDE CHP GRUP BAŞKAN VEKİLİ EMİNE ÜLKER TARHAN VE MERSİN CHP MİLLETVEKİLİ ALİ RIZA ÖZTÜRK’ÜNDE KATILDIĞI ÖĞLE YEMEĞİNİ  TBMM’DE YEDİLER, ÖĞLEDEN SONRA DA 1 VE 2. TBMM MÜZELERİNİ ZİYARET EDEREK CUMHURİYETİN KURULUŞUNDA VERİLEN MÜCAADELERLE İLGİLİ BİLGİ ALDILAR.

-15-16 MAYIS GÜNLERİ GERÇEKLEŞEN GEZİDE İLK GÜN KONUKLAR GENÇLİK PARKI’NI DA ZİYARET EDEREK, AKŞAM YEMEĞİNİ TÜRKİYE EMEKLİLER DERNEĞİ’NDE EV SAHİPLİĞİNİ HEMŞERİMİZ ÖMER KURNAZ’IN YAPTIĞI, ŞARKILI TÜRKÜLÜ EĞLENCEYE KATILDILAR.

AKŞAM YEMEĞİNDE KONUŞMA YAPAN ÖMER KURNAZ’’HEMŞERİLERİMLE BİRLİKTE OLMAKTAN ÇOK BÜYÜK MUTLULUK DUYDUM, BİZLER ANKARA’ DA YAŞAYAN TARSUSLULAR OLARAK HEPİNİZİN HİZMETİNİZDEYİZ’’DEDİ.TARSUS KENT KONSEYİ PROJE KKORDİNATÖRÜ LEYLE ÇAKMAK SÖZ ALARAK ‘’BİZLERİ BURADA ÇOK, GÜZEL AĞIRLIYORSUNUZ BEN VE ARKADAŞLARIM ÇOK GÜZEL BİR GÜN GEÇİRDİK,KATKIDA BULUNAN HERKESE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUZ’’DEDİ.

GECEDE KONUŞMA YAPAN TADER GENEL BAŞKANI SEMİH ÖZSU İSE ‘’ ARKADAŞLARIMIZLA BUGÜN ÇOK KEYİFLİ BİR GÜN GEÇİRDİK ANCAK BEN BUGÜN ENGELLİ ARKADAŞ GÖREMEDİM,HEPİNİZ OKADAR HAYAT DOLUSUNUZKİ BİZLER YAŞAMAK İÇİN ENGELİN MAZERET OLAMAYACAĞINI SİZDE GÖRDÜK’’DEDİ

ÖZSU KONUŞMASINA ŞÖYLE DEVAM ETTİ ‘’ EN BÜYÜK ENGEL SEVGİSİZLİKTİR’’  DİYEN ÖZSU

’SEVGİNİN VE HOŞ GÖRÜNÜN HAKİM OLDUĞU TOPLUMLARDA ENGELLERİN OLMAYACAĞINI’’SÖYLEDİ.

‘’BU GÜZEL GÜNÜMÜZE DESTEK OLAN,MERSİN MİLLETVEKİLİ VAHAP SEÇER’E, ANKARA VALİ YARDIMCISI MEHMET SEYMAN’A ,TARSUS BELEDİYE BAŞKANIMIZ BURHANETTİN KOCAMAZ’A ,TÜED MALİ SEKRETERİ  ÖMER KURNAZ’A ,GÖLBAŞI KENT KONSEYİ BAŞKANI  MURAT BÖLÜK’E,,ÇANKAYA KENT KONSEYİ BAŞKANI  IŞIKHAN GÜLER’E VE ÇANKAYA BELEDİYE BAŞKANI BÜLENT TANIK’A,ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI  MELİH GÖKÇEK’E VE TURİZM ŞUBE MÜDÜRÜ  İDRİS TEZCAN’A  VE ALBAY MEHMET ŞAHİN’E  TEŞEKKÜR EDERİZ’’.DİYEREK KONUŞMASINI TAMAMLADI.

-TADER’İN KONUKLARI GEZİNİN İKİNCİ GÜNÜNDE İSE ULU ÖNDER ATATÜRK’Ü ZİYARET EDEREK MOZOLEYE KIRMIZI KARANFİLLER BIRAKIP SAYGI DURUŞUNDA BULUNDULAR. ANTITKABİR’DE ATATÜRK’LE İLGİLİ HERŞEYİ ÖĞRENEN ENGELLİ HEMŞERİLERİMİZ , ZAMAN ZAMAN DUYGULARINA HAKİM OLAMADILAR.

-İKİNCİ GÜN ÖĞLEN ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ENGELLEİLER MERKEZİ’NİN GÖKSU  PARKI’NDAKİ PİKNİĞİNE KATILAN KONUKLAR MEŞHUR ANKARA DÖNERİ İLE KARINLARINI DOYURDULAR, ÇALAN ANKARA HAVALARINA EŞLİK ETTİLER. DİĞER ENGELLİLERLE SICAK DOSTLUKLAR KURDULAR. PİKNİĞİN SONA ERMESİYLE GÜZEL GEÇEN  BİR GEZİ YAPMANIN  MUTLULUĞU İLE TARSUS’A DÖNDÜLER.

 

 

http://www.tarsusakkoza.com/ sitesinden 19.12.2014 16:23:07 tarihinde yazdırılmıştır.